Czym handlować na Allegro?

Serwis aukcyjny Allegro zna już każdy, kto miał jakikolwiek – nawet najmniejszy – kontakt z Internetem. Zapewne wielu z Was wydaje się, że handlowanie na Allegro to nic trudnego – nic bardziej mylnego – warto wiedzieć co najlepiej sprzedawać, by mieć jak największy zysk. Bez takiej wiedzy, być może handlowanie na Allegro skończy się przysłowiową „plajtą”.

Zanim przystąpimy do handlowania na Allegro musimy zwrócić uwagę na co – w danej chwili – jest popyt. Najlepiej jest szukać produktów i towarów, których u nas nie ma, albo jest ich niewiele. Musimy liczyć się z tym, że im bardziej popularny produkt, tym mniejsza marża. Stąd też warto poszukać czegoś niespotykanego – asortymentu, którym nikt albo prawie nikt nie handluje. Prostym przykładem jest handlowanie kosmetykami lub środkami gospodarstwa domowego – uprzednio kupionymi w Niemczech – gdzie są bardziej wydajne/lepsze oraz często tańsze nawet o kilka złotych od polskich. Warto pamiętać, że na Allegro potencjalni klienci szukają okazji cenowej, w związku z czym da się sprzedać dosłownie wszystko, cokolwiek zaoferuje się po atrakcyjnej dobrej cenie. Rzecz, jaką mamy zamiar sprzedać na Allegro musi być tańsza niż ta oferowana w zwykłym sklepie – w przeciwnym wypadku po prostu nikt od nas nic nie kupi. Przy imporcie towarów np. z Chin, warto by nie korzystać z usług osób, oferujących się do współpracy przy załatwianiu towaru. Najlepiej osobiście skontaktować się z importerem, a najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby udać się tam osobiście i omówić warunku współpracy.

Przechodząc do głównego pytania z nagłówka artykułu – Czym handlować na Allegro? – należy wskazać, że w ostatnim czasie jest na rynku popyt na sprzęt do masażu, sprzęt odchudzający, wszelkiego rodzaju suplementy diety oraz produkty tzw. „Eko”. Oczywiście, w e-commerce wszystko zmienia się dość szybko, dlatego też warto regularnie robić tzw. „research” i zbierać informacje co jest modne, trendy i w rezultacie na co jest największy popyt. Nie mniej jednak, w dalszym ciągu jest zapotrzebowanie na drobną i większą elektronikę takie jak: karty pamięci, modemy do Internetu, telefony komórkowe (właściwie to smartfony) i akcesoria do nich, odtwarzacze mp3/mp4, tablety, laptopy, czy konsole do gier oraz gry do nich.  Przemysł elektroniczny zmienia się z roku na rok, dlatego też warto śledzić nowinki techniczne, aby wiedzieć jakie sprzęty są popularne. Bardzo pomocnym „wynalazkiem”, który ułatwi wyszukiwanie nam nowinek technicznych, nowych smartfonów, czy gier jest serwis Google News pod adresem www.news.google.pl.

Przy omawianiu handlowania na Allegro nie możemy zapominać, że Allegro pobiera  prowizję od sprzedaży – także za samo wystawienie przedmiotu. Dodatkowo zaś, jeśli sprzedaje się nowe rzeczy, to od zarobionej kwoty trzeba odprowadzić podatek.

Podsumowując, handlowanie na Allegro jest interesującą częścią e-commerce. Nasz sukces i co za tym idzie zysk, zależy od trafienia w swoją niszę lub w gusta specyficznych klientów. W zasadzie, na Allegro można handlować dosłownie wszystkim co przyjdzie Wam do głowy – mogą to być produkty mniej lub bardziej popularne, ekskluzywne, bądź dla ogółu. Najważniejsze jest jednak to, by oferować konkurencyjną cenę naszych towarów, która będzie w stanie zainteresować potencjalnych klientów, przebijając się przez setki innych ofert.

Autorem tekstu jest Michał Bąk – wieloletni praktyk marketingu, od 2008 roku pracował w lub współpracował z warszawskimi agencjami interaktywnymi. Od 2011 roku prowadzi własną działalność gospodarczą oraz doradza przedsiębiorstwom na temat reklamy internetowej. Jego konikiem jest e-commerce i marketing turystyczny. Chcesz nawiązać współpracę napisz: info@majkb.com lub zadzwoń: 695-069-430

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.