+48 503 934 638

Pingwin 2.1 – case study [ENG]

Złamanie algorytmu Google jest tym samym czym było pokonanie Enigmy. Szyfrowany i pilnie strzeżony algorytm został złamany, opisany na czynniki pierwsze i zebrany w jeden z najlepszych caase study jakie miałem możliwość czytać.

Pingwin 2.1, który w Polsce miał miejsce w październiku 2013 roku i który powalił wiele małych firm (zwłaszcza tych, które nie zdywersyfikowały ruchu) to „śmiertelny” algorytm.

Do dziś wiele witryn cierpi z powodów przyjścia oziębłego potwora, a wielu (zwłaszcza małodoświadczonych SEO specjalistów nie jest wstanie sobie z nim poradzić.)

Pełen case study o tym jak walczyć z Pingwinem, rywalizować ze zmianami w algorytmach oraz jak wychodzić z ewentualnych tarapatów opisał Bartosz Góralewicz w poniższym studium przypadku:

http://www.linkresearchtools.com/case-studies/google-penguin-recovery-redirect-method/

  1. Avatar

    Złamany algorytm Google? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć 😉 Nawet jeżeli to prawda, to ciekaw jestem jak długo to potrwa. Bo z tego co wiem, to google cały czas wprowadza modyfikację w swoim algorytmie.

    Dzięki za link, jednak warto pomyśleć, nad przynajmniej krótkim streszczeniem tego. Przyda się szczególnie osobom, które nie znają dobrze angielskiego.

3 comments